Sami a Jiří: Malé večerní prolínání (FRS a TCM)

Pravidelný pořad populární školy FENG REN SHUI Jiřího Černáka v Městské knihovně představil v pondělí večer Sami Reid Cooney. Kanadská terapeutka hostuje v těchto dnech v Praze. 

Spojení osobností nastavilo nové roviny, jak se zdá. Jiří Černák své téma přednáší a zkoumá desítky let a je odborníkem sui generis. Lidi „na něj chodí“, jak se říká, a vždycky se i stálí návštěvníci jeho kurzů posunou o kousek dál. Plynulý a kultivovaný projev Sami a neméně plynulý a kultivovaný Jirkův překlad, či spíše dvojjazyčný dialog obou lektorů, přinesly mimořádný účastnický zážitek.

Sami se soustřeďuje na přednášku v Městské knihovně, kam ji pozval Jiří Černák
Autor cyklu o FENG REN SHUI v Městské knihovně, lektor, psycholog i manažer Jiří Černák vypadá před začátkem trochu příliš tajemně, a možná i je… ale porozumíte nejen tématu, o trochu více i sami sobě! Přijďte už příští pondělí.

Základní teorie FENG REN SHUI většina z nás zná, zájemci o hlubší vhled mají dostatek zdrojů. TCM má své vyznavače, lektory, učitele, terapeuty, praktiky, lékaře.  Napadlo-li vás někdy, že jen těžko můžete objevit v těchto oborech po tisíci letech něco nového, tak můžete.

Je to osobní přístup, výklad a přijímání. Jako bychom naslouchali předkům, kteří nám, ještě malým a nevědoucím, vykládají jak na to. A my vyrosteme, někdy i dospějeme a stárneme. Je to náš život, osud, zdraví, vztahy, ale i zdroje energií a způsob chování. K sobě, okolí, světu, univerzu. 

(V kratičkém videu ukázka úvodního dialogu – ukázalo se, že v toto konfiguraci opravdu není rozdílnost jazyků překážkou!)

https://www.youtube.com/shorts/u-hqDGmic_A

A přesně tohle cinklo na přednášce Jirky a Sami. Dialog a tlumočení nebyly překážkou, naopak. Vnímavý člověk rozeznal prolínání osobních přístupů, různých disciplín, výkladů. Souvislosti v mnoha rovinách Jirka zmínil, Sami je potvrdila. Účastník tohoto semináře ale mohl zažít nový pocit: nic není překážkou. Ani jiný jazyk, ani rozdílný pohled, ani místo narození. Důležité je synergicky vnímat sdělení z více úhlů pohledu a vědění. Přijímáme toto sdělení a porovnáváme-li je s tím, co víme, vnímáme, cítíme. A uvnitř našeho bytí se vše prolíná – dávné jistoty nás o nás samých, nové poznatky, porovnání, poučení, tušení…

Co je přínosem včerejšího večera? Že schopnost vnímat sám sebe v souvislosti s časem (existuje-li), hledat a nalézat cestu, jak projít životem, vyvažovat svá slábnutí z dostupných a sdílených zdrojů energie a síly je smysl naší existence. Včera jsme byli svědky vzniku tak trochu tématicky společného „Centra rovnováhy“ i v tom smyslu, že Sami, stejně jako další naši lektoři a konzultanti s různých zemí světa (zveme specialistu na ajúrvédu a TCM z Indie, lékaře-odborníky z Číny, brzy se zase vrátí Viktor Kryštůfek z New Yorku, posílá zaoceánskou terapeutku původem z Litvy a Sami pozvala kolegyni z Kanady, neméně zajímavou! Těšte se!) vám uvolní vnímání dalších rozměrů, prostoru, ve kterém se chcete a potřebujete orientovat. Srovnání škol, teorií i praktické aplikace není vymezování hranic. Je to – ano, výše zmíněné prolínání. Obohacení, rozšíření vědomostí, porovnání, jak chcete a jak to vnímáte vy. My vám otevíráme pomyslný „atlas cest a směrů“, kde jsou vašimi průvodci zkušení cestovatelé nekonečným prostorem poznávání. Pro začátek si ale určitě stáhněte aplikaci Jirky Černáka – je to dobrý kompas, než vyjdete! Řekne vám o vás víc, než tušíte, a nebudete bloudit sami v sobě. (Odkaz dole!).

Přijďte zase příští pondělí a sledujte stránky naše a Jirky Černáka (www.tcmrevue.cz, www.hospitalin.cz, www.acupunctureprague.com, www.jiricernak.cz, https://akademiestesti.wordpress.com). Společně vám představíme další osobnosti, směry a možnosti, kterými se můžete vydat. Vstříc osudu, za touhou, od čehosi dál, blíž k někomu? Nevím. To už bude na vás. S mnoha problémy se ale můžete na nás obrátit. Konzultace nejen v oblasti přímé aplikace terapeutických metod (akupunktura, byliny, moxování, baňky, stravování, cvičení a dalších), podpora při řešení psychosomatických potíží, vyhoření, postcovid syndromu, a v neposlední řadě vztahové a osobnostní problémy, s dětmi, dospívajícími i otěhotněním (včetně podpory IVF péče) umíme ulehčit. Pomáháme léčit

Autor: JAN HOVORKA

EUROCENTER TCM Praha

Centrum sdílené péče 

Nám. Winstona Churchilla 1800/2

Praha 3

Mobil 773238008

Mail: recepce@tcm21.cz

www.acupunctureprague.com


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /www/doc/www.tcmrevue.cz/www/wp-content/themes/ribbon/single.php on line 35

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *