Sami Reid Cooney: Doba nás všechny nutí harmonizovat emoce i tělo. Pomáhá pět elementů

Sami přijíždí do Prahy jako naše další zahraniční terapeutka v rámci mise „visiting doctors“. V Centru sdílené péče si můžete objednat termín na konzultace i diagnózu. Sami skvěle využije znalostí, získaných díky studiu a praxi. Těšíme se na ni! Terapeutka s mezinárodním profilem, rozhledem může pomoci s akutními i dlouhodobými problémy. Představujeme Sami Reid Cooney:

Odkud pocházíte a těšíte se na pobyt v Praze?

Pocházím ze západního pobřeží Kanady, konkrétně z Victorie na ostrově Vancouver. Posledních pár měsíců jsem žila v Berlíně a v Praze budu poprvé. Velmi se těším na poznávání tak fascinujícího města!

Jaké máte vzdělání v oblasti TCM?

Absolvovala jsem pětileté duální studium na Pacific Rim College v oboru akupunktury i západní bylinné medicíny. Složila jsem zkoušky CTCMPAO a jsem uprostřed přestupu zpět na CTCMA.

Sami je odbornicí i na bylinky TCM!

Preferujete při péči o klienty nějaké metody, produkty, podporu životního stylu?

Preferuji využití přístupu pěti prvků a hodně pracuji se somaticky a emočně uvolněnými klienty. Protože se tyto emoce uzamykají ve fyzickém těle, využívám nejen stimulaci akupunkturních bodů, ale i baňkování, Tui Na, Gua Sha a moxování, abych tělo rekalibrovala, vrátila‘ do harmoničtější rovnováhy.

V čem jste nejlepší?

Jako terapeut informovaně pracuji v oblasti traumat, snaží m se vytvořit a udržet bezpečný prostor pro maximální uvolnění, které klienti potřebují. Hodně pracuji s pacienty s různými typy posttraumatického stresu, depresemi a úzkostmi včetně postkontuzního syndromu. 

Studovala jste více nějakou školu TCM v zahraničí mimo Kanadu, například v Číně, na Tchaj-wanu, v USA nebo v zemích EU?

Nestudoval jsem žádnou jinou formální školu v jiné zemi. Nějaký čas jsem působila jako dobrovolník v Guatemale, v nadaci Global Healthworks Foundation. To byla vlastně má původní inspirace začít studovat školu TCM! Vybrala jsem si Pacific Rim College.

S jakým druhem problémů nebo diagnóz se nejčastěji setkáváte?

Ještě v Kanadě jsem v místní komunitě zaujala úspěšnou prací s traumaty, proto i dál hodně pracuji s emoční stagnací a blokádami. Pomáhám podporovat psychiku, udržet duševní zdraví, kde se poruchy projevují také zažívacími problémy, reprodukčními disharmoniemi, poruchami spánku a podobně. Mám tendenci hodně se věnovat problematice, související s menstruačními nepravidelnostmi, a s klientkami společně pracujeme na harmonizaci jejich cyklů.

Co byste doporučila svým následovníkům na začátku roku 2023?

Všichni jsme v posledních letech prošli velkými změnami, strach a zmatek se často zakořenil v našich zkušenostech. Přesto si mnoho lidí přeje jít dál, prožívat nové dny ve stylu „nový rok, nové já“. Věřím, že je důležité udržet si prostor pro to, čím si vaše mysl a tělo prošly, zpracovat a procítit tak, abychom sami sebe oprávněně ujistili správné cestě vpřed, dosažené a harmonické, co nejstabilnější rovnováze.

Budete teď nějaký čas v Praze. Zvete zájemce do našeho Centra sdílené péče?

Samozřejmě! Sdílená péče, společně využití znalosti západní i východní medicíny jsou vždy tím nejlepším přístupem!

Sami Reid Cooney můžete poznat osobně. Zajistěte si termín na 773238008 nebo recepce@tcm21.cz.


CSP
Dům RADOST

Nám. W. Churchilla 1800/2

Praha 3

www.acupunctureprague.com


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /www/doc/www.tcmrevue.cz/www/wp-content/themes/ribbon/single.php on line 35

No Responses

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *