Výstava v ústecké Masarykově nemocnici – příležitost i nabídka. Lékaři mají zájem a nemusí ho skrývat

Lékaři a zdravotníci v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem mají zajímavé téma k přemýšlení: Co nám a pacientům může přinést TCM? Výstava nazvaná Vnitřní dynamika čínské medicíny: Proměny ročních období, jejímž autorem je Mgr. Štěpán Vyhlídka, sinolog a zkušený terapeut, jistě vyvolá pozornost zaujme a vyvolá otázky. A to i na straně pacientů. Na otázky by nejen měli lékaři umět odpovědět. My se ujímáme témat, která v našem dlouhodobém cyklu TCM bez legend a mýtů, budeme čím dál častěji a hlouběji zpracovávat.

Výstavu jsme připravili jako Nadační fond na podporu Tradiční čínské medicíny a alternativ. Pomohli nám významní lidé z vedení kraje, kteří se rozhodli nechodit kolem horké kaše, ani se netvářit jako tajemná sekta, ale dali prostor naší výstavě a konceptu. Hejtman kraje Oldřich Bubeníček a především Stanislav Rybák, náměstek i pro zdravotnictví, výstavu podpořili (i jako Ústecký kraj), generální ředitel Krajské zdravotní, a.s. Petr Fiala i předseda představenstva Jiří Novák  a přední zástupci nemocnice přijali a provedli velvyslankyni ČLR MA Ke-qing výstavou i nemocnicí. Takže pokračujeme!

Už během expozice, která trvá do 18. 11., shromažďujeme jména zájemců o seminář. Na něm se dozví základní informace o TCM, možnostech léčby v jejich specializacích a aktuální podobě terapie ve sportovní, rehabilitační a rekondiční medicíně. To osvětlí MUDr. Karolína Bílková, lékařka reprezentačního týmu atletek.

Přihlásit se i s podněty na jiné termíny a místa, ale i se zájmem o výhledový pobyt na stáži v některé z našich partnerských nemocnic v Číně, můžete na tcmrevue@tcmrevue.cz.