TCM: Co můžou očekávat studenti a co čeká je?

Vzdělání a certifikace, respektive oprávnění využít nabyté vědomosti pro vlastní praxi – to jsou otázky, které se dostávají na pořad dne. Novela zákona 96/2004 přinesla možná víc problémů než řešení, to je třeba konstatovat. Je tomu tak právě proto, že jde o první krok, který nastavuje profesionální parametry oboru – to je třeba dodat vzápětí. A předkladatelům i zákonodárcům poděkovat. Dotazy, ba problémy, bude přinášet i další postup. Stávající školy se s tím musí vyrovnat. Podle své pozice a záměru informovat studenty a uchazeče o tom, co budou oprávněni, co mohou a co ne, žádat i nabízet. Prodávat. Jde o vztah poskytovatel-klient hned dvakrát, ve výuce i pozdější péči o pacienty, nebo tedy klienty. (No vida, a hned máme jeden problémek! A nikoli jen etymologický.)

Jaký je vývoj? Nové informace přineseme nejen v pokračování rozhovoru s profesorem Ivo Telcem, ale chystáme i velmi zajímavé povídání s dalším profesorem, tentokrát rektorem Univerzity Hradec Králové Kamilem Kučou. Právě tam by se měl v budoucnu otevřít nový studijní obor, zaměřený na TCM. Nebo neměl…? Objednejte si HOSPITALin s přílohou TCM Revue 9/2017, který připravujeme, a sledujte naše stránky!

Dotazy, názory nebo objednávky nám napište na tcmrevue@tcmrevue.cz.

Pro inspiraci odkazujeme na zajímavý mateirál na stránkách SHANTI TCM ACADEMY: http://tcmacademy.cz/akreditace-praktikovani-tcm/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *