TCM: Proč se těšit do ústecké Masarykovy nemocnice? Na výstavu!

Náš cyklus „TCM bez legend a mýtů“ pokračuje. Moudří vědí, že metody a technologie TCM mohou fungovat jako velmi efektivní doplněk a podpora metod západní medicíny. Přihlédneme-li k nízkým nákladům a minimální náročnosti na provoz a prostor, máme dost důvodů, proč se využitím metod a technologií TCM intenzívně zabývat i v oblasti nemocniční péče.

Řadu let se snažíme jako nadační fond s mediálními nástroji podpořit právě tento aspekt – dostupnost a flexibilitu, propojení metod, které evidentně pomáhají mj.  při léčbě bolesti, rehabilitaci, odstraňování externalit při dlouhodobé léčbě například onkologických onemocnění, ale i prevenci, řešení neplodnosti, migrén a podobně. Prozíravý a konstruktivní přístup našich partnerů nás ale pokaždé zaskočí. Samozřejmě příjemně!

Příklad aktuální:

Při jednání s náměstkem pro zdravotnictví Ústeckého kraje Stanislavem Rybákem  jsme se dozvěděli o dlouhodobém zájmu podpořit vybrané metody, a po rozhovoru s generálním ředitelem Krajské zdravotní, a. s., Petrem Fialou měli jasno. Náš odborný konzultant Mgr. Štěpán Vyhlídka připravil zajímavý a přehledný scénář výstavy (Vnitřní dynamika čínské medicíny: Proměny ročních období), která především lékařům nemocnic KZ představí historii a filozofii čínské medicíny, souvislosti i směry. Vidět expozici může i veřejnost laická a hypochondrická (jako my), neboť bude celý měsíc (18. 10. – 18. 11.) přístupná v atriu Masarykovy nemocnice.

Smysl výstavy?

Pro šéfy nemocnic především inspirace. Veřejnost laickou upozorňujeme předem, že amatérské návody na samoléčbu, nebo šamansko-duchovní underground, tam nikdo nenajde. Shodujeme se s většinou odpovědných expertů, že jakákoli léčba patří především pod dohled lékařů. Těm však chceme pomoci otevřít nové zdroje informací, napovědět, kde se mohou vzdělat a více naučit, pokud mají zájem pro svou specializaci vybrané metody používat. Pro komplexnější využití by bylo dobré pozvat především čínské lékaře a umožnit jim pracovat u nás. Studují totiž obor minimálně 11 let, na lékařských fakultách se společným dvou, resp. pětiletým základem, za dohledu Mistra, jemuž se trvale zpovídají a zodpovídají i v čase, kdy složí zkoušky pro samostatné působení a odejdou jinam. Čína má obyvatel hodně (1,38 miliardy a 56 národností), ale nikdo si tam nedovolí lékařsky nakládat s bližním a jeho zdravím bez odpovědného vzdělání a praxe. Slepá víra ve vlastní bezchybnost a sebevědomí o pravdě přesvědčeného má snad místo v politice nebo náboženské sektě. Věřte doktorům! (Jistěže ne všem a všechno :)! Od Aberta Schweitzera k Dr. Faustovi je mnoho typů a charakterů…).

Pokud po přednášce MUDr. Františka Musila z Česko-čínského centra TCM ve FN Hradec Králové (proběhne v rámci vernisáže 18. 10. a my ji uveřejníme na webu) budou mít lékaři z nemocnic KZ nebo odjinud zájem, rádi je zařadíme do naší rozšiřující se databáze uchazečů o stáže a studia, pozvaných do našich partnerských nemocnic v Číně. Případně se informujte na mailové adrese nfptcma@tcmrevue.cz. Některé pobyty pomáhá zprostředkovat i velvyslanectví ČLR. Platí se zpravidla jen letenka a poplatek za vízum, ale uvidíme.

A vy uvidíte zajímavou výstavu. Přijďte.

Nadační fod na podporu TCM a alternativ


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /www/doc/www.tcmrevue.cz/www/wp-content/themes/ribbon/single.php on line 35