Dobrá zpráva: Rozšíření kapacity ambulance tradiční čínské medicíny ve FN HK

Česko-čínské centrum tradiční čínské medicíny (TCM) ve Fakultní nemocnici Hradec Králové bude v září 2017 oslavovat dvouleté výročí svého vzniku. Vzhledem k velkému zájmu ze strany pacientů se nyní kapacita ambulance rozšířila o dalšího čínského lékaře. To přinese výrazné snížení čekací doby.

MUDr. František Musil, PhD

Dosud bylo v ambulanci TCM léčeno více jak 2 000 pacientů. „Nejčastějším zdravotním problémem, se kterým pacienti na ambulanci TCM přicházejí, jsou bolesti pohybového aparátu. Dalšími častými léčenými zdravotními potížemi jsou migréna, alergická a kožní onemocnění nebo potíže se zažíváním. U 95 % pacientů léčených v ambulanci TCM měla léčba pozitivní léčebný účinek,“ říká MUDr. František Musil, Ph.D., vedoucí lékař centra TCM.

Díky velkému zájmu ze strany pacientů o léčbu metodami tradiční čínské medicíny se vedení centra podařilo zvýšit kapacitu ambulance, kde nyní pracují dva čínští a jeden český lékař. Od srpna 2017 na ambulanci TCM nově pracuje čínský lékař Ma Wen, který je specialistou na akupunkturu. Zvýšení kapacity pracoviště s sebou přináší výrazné zkrácení čekací doby pro pacienty, která je nyní jeden měsíc.

Čínský lékař TCM Ma Wen