Zdraví ve vaší režii. Nic jiného nezbyde

Zní to nesmyslně? Pak se oddáváte pasívně osudu a následky špatné stravy, lenosti nebo neopatrnosti přičítáte vyšší moci. To vám neprojde ani u pojišťováka. Jistě, že můžete onemocnět, ale ptejte se: Udělal/a jsem vše, abych zbytečně neotvíral vrátka nemoci?

Neexistuje univerzální recept na zdraví. Existuje ale mnoho receptů, z nichž si můžete poskládat svůj ochranný vějíř, který (skoro) všechno zlé zažene.

Pandemie nám ukázala, jak padla zdánlivě neprůstřelná hradba sebevědomé vědecké obce, s jejíž pomocí jsme tak nějak podvědomě počítali. Aktuální vývoj ale odhaluje slabost systému. Nepřiznat pochyby, omyly a nejistotu ještě neznamená nemýlit se či dokonce mít absolutní pravdu.

Nenavážejme se však do epidemiologů, virologů, statistiků a expertních lékařů. Vystačí si sami, ani renomované skupiny se neshodnou na tom, co vlastně je virus zač a jak na něj. Nejde o výsměch či jakési zadostiučinění. Jde o to, že hlásání nedotknutelnosti, které současně popírá jiné názory, historický vývoj, ba i studie  výsledky jen proto, že nejsou jejich, nemá opodstatnění.

Pohlédnout nové pravdě do očí není jednoduché. Čeká to ale každého z nás. Zdraví není zadarmo a hodně pro něj musíme udělat dřív, než je ztratíme. Jde to.

Prožili jsme situaci, že nám nemocnice a lékaři nepomohou – přednost mají pozitivní pacienti s covid-19. Naše infarkty, artrózy, mozky, nádory, močové měchýře, žaludky, tlustá i tenká střeva musí počkat, a třeba se už nedočkat. A když jste mezi coviďáky na ventilaci, ani to neznamená, že lékaři vědí, jak s vámi zacházet a jak to s vámi bude dál. 

Ještě jsme si neuvědomili pořádně, v jaké jsme situaci a co nás čeká. Tělo i rozum se brání, vytěsňuje hrozby předem. Trochu to ale připomíná tornádo na jižní Moravě. Taky se to zdálo nemožné – tornádo u nás, tam, kde se nic neděje, jen roste a pije víno?

A vidíte.

Kdo zklamal? Meteorologové? Hasiči, radnice, krajské úřady, policie? Nikdo. Prostě najednou tu byla katastrofa. Naštěstí se zvedli lidé, vzali to do vlastních rukou a postaví nové vesnice. Lidem, které předtím nikdy ani neviděli, posílají peníze, potřebné zásoby, materiály. Úplně cizí lidé poslali úplně cizím lidem miliardu, chápete to?

A jako pointa – z vlády se ozvalo zaskřehotání, že dary budou odečteny z podpory státu… no naštěstí to berou zpět, ale měli bychom se mít na pozoru.

A tak i zdraví máte ve vlastních rukou. Představte si, že doktoři vás odmítnou, nemocnice nepřijmou, pojišťovna nic nezaplatí, v lékárně se vám vysmějí a z pohotovosti vás vyženou. 

Budete se muset o sebe postarat sami. 

Můžete zkusit TCM, ale i ajúrvédu, jógu, tibetskou medicínu, jak libo. Nabídek je dost. Tak začněte hned, pro každého je ještě čas. Když totiž Pán Bůh čas dělal, udělal ho dost. Se zdravím tak rozmařilý, žel jemu, nebyl.

A připomeňme si, co řekl 14. tibetský dalajláma Tändzin Gjamccho:

„Nejvíce ze všeho mě překvapují lidé…  Protože obětují zdraví, aby vydělali peníze, potom obětují peníze, aby znovu získali zdraví. Potom se tak znepokojují minulostí a budoucností, že si neužívají přítomnosti, a tak nežijí ani v přítomnosti, ani v budoucnosti. A žijí tak, jakoby neměli nikdy zemřít, a potom zemřou bez toho, aby předtím žili.“

Zdraví není zadarmo. Hlavně je teď a do budoucna to dost záleží na nás. A až přijde nemoc, úraz, jiná svízel těla či ducha a nářek, že byste dali všechno, aby se uzdravilo vaše dítě, partner, rodič… co když nic nebudete mít? 

Jen ty vlastní ruce?

Tak se rychle někam objednejte!

JAN HOVORKA

Akupunktura opět zvítězila, madam. Stačilo napíchat pár jehliček a už je ten škvor z ucha venku! Lékařské 929x, K 08, kopie 16 222 20.12.1977 Křížovka

#cinska medicina, #tcm


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /www/doc/www.tcmrevue.cz/www/wp-content/themes/ribbon/single.php on line 35

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *