Rebecca Elexis Vomáčková: Australská škola TCM v Česku?

Sdílení teoretických i praktických zkušeností je ideální cesta, jak dosáhnout nejvyšší profesionality. Běh času nás stále víc bude nutit opustit lokální mantinely a hledat zdroje v jiných jazycích, zemích a příkladech, ztělesněných v osobnostech. Máme jedinečnou příležitost a radost, že dnes představujeme v našem Centru sdílené péče novou kolegyni. Absolvovala Endeavour College of Natural Health (Sydney, New South Wales), jednu z nejvýznamnějších australských vysokých škol. Zaměřuje se na akupunkturu a samozřejmě další metody TCM. V Austrálii se vdala a manžel Čech ji přemluvil, aby se s nedávno narozeným synkem vrátili do Česka. Bc. Rebecca Elexis Vomáčková:

Studovala jste akupunkturu a další metody TCM. Vzpomenete si ale, kdy jste se s akupunkturou, nebo jinou metodou TCM, setkala poprvé?

 Můj otec se vždycky zajímal o čínskou medicínu a často doma vařil čínské bylinky, když byl/jsme byli nemocní. Vzpomínám si, že tuinu jsem poprvé podstoupila asi ve ve dvanácti letech, a pak první akupunkturu. To už mi bylo osmnáct. Od prvního akupunkturního sezení jsem byla závislá. Zjistila jsem, že je to citlivý, příjemný, ale účinný způsob léčení mého těla. Dodnes na akupunkturu často docházím a užívám bylinky. Akupunktura a čínská medicína jsou pro mě životním stylem, který jsem začlenila do svého života.

Má léčba TCM v Austrálii dlouhou tradici?

Akupunktura je v Austrálii stále poměrně nová. Byla zde zavedena v letech 1850 – 1880 s přílivem čínských přistěhovalců, kteří chtěli pracovat na zlatých polích. Populární se stala až od 90. let dvacátého století. Myslím, že mnoho lidí se začalo obracet k alternativní medicíně v roce 2000. V současné době je v Austrálii TCM a akupunktura považována za poměrně vysoce uznávaný systém lékařské péče.

Celý rozhovor najdete na:

https://www.hospitalin.cz/rozhovory/rebecca-elexis-vomackova-v-australii-je-tcm-povazovana-za-vyznamnou-soucast-lekarske-pece-5432.html


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /www/doc/www.tcmrevue.cz/www/wp-content/themes/ribbon/single.php on line 35

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *