Přihláška na přednášku Alternativní medicína a právo

CESMEZ, z.s., (Centrum pro sociologii medicíny a zdravotnictví) organizuje přednášku prof. JUDr. Ivo Telce, CSc. na téma „Alternativní medicína a právo“. Ve své přednášce podává prof. Telec právní analýzu situace komplementární a alternativní medicíny v ČR. Přednáška je vhodná pro odborníky z řad lékařů, zejména zástupců České lékařské komory a představitele lékařského vzdělávání i praxe. Dále může být užitečná pro tvůrce zdravotní a sociální politiky a pro představitele zdravotních pojišťoven. Zajímavá je pro všechny pracovníky zdravotních, sociálních a vzdělávacích služeb, kteří chtějí porozumět dané problematice.

Postavení komplementární a alternativní medicíny bude pojednáno z pohledu „lege artis medicinae“ a pravidel současné vědy. Tradiční a přírodní medicína bude hodnocena z pohledu zdravotnického práva, podmínek veřejného zdravotního pojištění a mezinárodně uznávaných lidských práv. Zmíněny budou vybrané příklady regulace komplementární medicíny v zahraničí. Právní problematika bude doplněna sociologickým kontextem problematiky a příspěvky z praxe.

Přednáška bude v rozsahu 4 vyučovacích hodin, včetně diskuze v rozsahu 1 hodiny. Celkové trvání 13-16.30 hodin.

Cena za přednášku s diskuzí činí 1150 Kč. V případě účasti více osob z jedné instituce, poskytujeme slevy na poplatku.Účastníci obdrží občerstvení a podklady.

Místo konání: centrum Prahy, na jaře 2017 Brno, bude včas upřesněno.

www.cesmez.cz/aktuality


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /www/doc/www.tcmrevue.cz/www/wp-content/themes/ribbon/single.php on line 35