MUDr. Karolína Bílková: Zítra nezapomeňte – Den s Namman Mauy na klinice BSC!


Současná praxe v České republice ideálně vypadá tak, že osobnost lékaře-praktika spojuje západní medicínu, TCM i potřebné znalosti fyzioterapie. Takřka všechny tyto znalosti na nejvyšší odborné úrovni, u nás dosažitelné, má MUDr. Karolína Bílková, která se stará i o reprezentanty v atletice. Její centrum – Rehabilitační klinika Body Solution Clinic – je skvělou prezentací efektivity takto sdílené medicíny. 

MUDr. Karolína Bílková, majitelka Body Solution Clinic

Stala jste se nedávno šéflékařkou atletického svazu. Co to přinese vám a co reprezentantům, z hlediska využití TCM?

V podstatě se asi nezmění mnoho. Reprezentati, kteří  k nám  chodí, tak mohou TČM využívat nadále a jehličky na závody a soustředění mám vždy s sebou. Mně to určitě přinese trochu víc práce, především spojené s organizací. Máme zkušenosti také od kolegů ze zahraničí, že pro sportovce jsou vhodně zvolené metody TCM velmi efektivní. Jak rehabilitace třeba při zranění, tak při ladění kondice mají mimořádný účinek. To samozřejmě všechno využíváme a proto k nám atleti chodí.

Jaké máte výsledky s metodami TCM ve svém centru Body Solution Clinic? 

Máme většinou pacientů, kteří využívají kombinaci akupunktury a fyzioterapie a máme obecně velmi dobrou zpětnou vazbu.  

Den s Namman Mauy na klinice BSC

Co vás čeká za překvapení?

https://www.bodysolutionclinic.cz/https:/

Přijďte navštívit kliniku BSC v pondělí 29.4.2019 a dostanete v rámci dnů Namman Mauy originální přírodní krém ZDARMA.
Šla jste do toho projektu odvážně, se společníkem a pár spolupracovníky. Měla jste obavy, jak to dopadne?  

Mám pořád obavy a chtěla bych aby všechno klapalo. Už to není jen o mně, jsou tu kolegové-zaměstnanci, za které vnímám určitou zodpovědnost, především aby měli výplatu na svých účtech. Na druhou stranu mám radost z toho, že nám je společně v novém dobře.

Máte zájemce o terapii i z řad nesportovců? 

V současné chvíli máme více než polovinu pacientů z řad nesportovců. Otevřeni jsme samozřejmě všem klientům, nejsme výlučně sportovní klinika. A dnešní nárůst problémů pohybového ústrojí, oběhových nebo alergických potíží, a mnoha dalších, to jsou diagnózy vhodné pro léčbu TCM.

Kde ještě získáváte znalosti a praxi?

Jeden den v týdnu pracuji v CPM pana profesora Koláře, pravidelně absolvuji různé konference a školení. Podnětů je mnoho.

Máte zkušenosti ze zahraničí, kontakty s kolegy lékaři, kteří se zabývají také TCM? 

Zahraničí se nedá používat jako jednotný pojem, každá země má jinou legislativu a jiné možnosti. Ale ano, mnoho našich zahraničních kolegů používá a kombinuje různé techniky.

Mají vaši domácí kolegové možnost TCM využít, naučit se a průběžně vzdělávat? 

Určitě ano, je několik škol TČM v ČR a dají se absolvovat i nějaká menší školení. Jinak je ale samořejmě studium TČM časově velmi náročné, což vidím jako velký problém při vykonávání lékařského povolání.  Je fakt, že tady se na studium TCM díváme poněkud zkresleně. V Číně je to mnohaletý lékařský obor, u nás se kdekdo cítí po pár seminářích odborníkem. Hlavně v souvislosti s lékařskou péčí bych volila pokud možno spolupráci s medicínskými odborníky. I tady v ČR je to na několik let, ale prostě pro lékaře který slouží a připravuje se třeba k atestaci není vůbec jednoduché na to najít čas.


Rehabilitační klinika Body Solution Clinic

Zenklova 39/1545

Praha 8

www.bodysolutionclinic.cz

recepce@bodysolutionclinic.cz

+420 702049363


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /www/doc/www.tcmrevue.cz/www/wp-content/themes/ribbon/single.php on line 35