Kongres čínské medicíny v Krakově v Polsku

Unknown-14

Ještě letos je možné se setkat s mnoha skvělými přednášejícími čínské medicíny, jako je například Mazin Al Khafaji, jeden z autorů známé učebnice Manual of Acupuncture, který se zabývá dermatologií, a na kongrese bude mít přednášku o ekzémech. Mezi další účastníky patří Bartosz Chmielnicki, známý polský akupunkturista, který přednášel o svém projektu poprvé právě v Praze pro 1.školu TČM. Jedná se o podivuhodnou spolupráci lékaře a malířky, která maluje kopce jako symboly lidského těla s cestičkami jako meridiány a akupunkturními body jako zastávkami osazenými různými symboly čínské kultury ve vztahu k jejich funkcím.

tcmlogo

Například bod, kde dráha začíná se v klasické čínštině nazývá studničkou a na obrázku je krásná kamenná studna i s rumpálem a dalšími atributy podle funkce bodu. Je to malebná pastva pro oči s úžasným didaktickým významem. Zájemcům o čínskou medicínu asi ani netřeba představovat Jeremy Rosse, autora učebnice o kombinacích akupunkturních bodů nebo studie porovnávající funkce čínských a na západě rostoucích bylin, včetně jejich vzájemných kombinací, který na kongrese bude přednášet o diagnostice. Rovněž Radha Thambirajah je autorkou několika učebnic o akupunktuře podle pěti prvků nebo omlazovací akupunktuře. Takže vítejte v Krakově – a to ve dnech 14.-16. října 2016. Veškeré informace o kongrese, na který mají studenti členové Komory TCM slevu, viz :

www.tcm-kongres.krakow.pl

MUDr. Ludmila Bendová

Unknown-6


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /www/doc/www.tcmrevue.cz/www/wp-content/themes/ribbon/single.php on line 35