Klinika TCM v Bad Kötzting slouží pacientům už 25 let

(Dokončení celého článku)

Nedaleko našich hranic s Bavorskem už čtvrt století funguje nejvýznamnější zařízení pro léčbu metodami Tradiční čínské medicíny, TCM-Klinik Bad Kötzting. Sídlí administrativně ve spolkovém Svobodném státu Bavorsko, nicméně slouží, s doplňkovými službami ubytovacími a další infrastrukturou, pro celé Německo. S historií, systémem a zaměřením kliniky nás seznámil generální manažer pan Anton Staudinger, jinak též hostující profesor Univerzity TCM v Pekingu a viceprezident Světové federace společností TCM.

logo-tcm-bayern

Vaše klinika funguje už pětadvacet let. Co je vaším hlavním poznatkem, sdělením, bilanční zprávou, pokud vyhodnotíte toto období?

TCM Hospital Bad Kotzting je historicky první pacientské zařízení v Německu se zaměřením na Tradiční čínskou medicínu jako hlavním modelem léčby. Je to státem licencovaná nemocnice s 75 lůžky, které během jednoho roku poskytuje péči zhruba 1000 hospitalizovaným pacientům a více než 2000 ambulantním. Víc než 90% našich ubytovávaných klientů má pobyt a léčbu hrazené ze zdravotního pojištění, zbytek jsou samoplátci. Naše nemocnice je Univerzitní nemocnicí pekingské Univerzity Tradiční čínské medicíny. Za oněch pětadvacet let jsme ošetřili více než 30 000 pacientů, většinu z nich s velmi dobrými výsledky.

Jací pacienti k vám většinou zamíří – ti, kteří hledají mezní nebo dokonce poslední možnost, která jim pomůže, ti, kteří se zaměřují výhradně na TCM, zvědavci…?

Většina našich pacientů přichází s problémy ve vysokém stupni chronicity a komplexnosti. Velmi často jsou k nám převedeni z diagnózou z oblasti neurologie, ortopedie nebo oblasti vnitřních problémů. Nejvíc jich přichází po letech neúspěšné konvenční léčby.

V základu spočívá naše specializace v multimodální léčbě somatických potíží v propojení s akutními psychologickými a psychiatrickými příznaky. Tudíž ve velké většině pečujeme u našich pacientů o obě oblasti, se somatickými stejně jako psychiatrickými diagnózami.

Jsou vaši odborníci, lékaři a sestry, absolventy pouze škol TCM v Číně, nebo nebo i na jiných institucích ve světě?

Koncept medicínské péče vyžaduje odbornost na vysoké úrovni a multioborovou profesionalitu lékařských a terapeutických týmů. Německý lékařský tým má speciální zkušenosti v psychosomatickém a vnitřním lékařství a na poli přírodního léčitelství. Tradiční čínská medicína je zajišťována čínskými lékaři.

Na klinice pracují tedy čínští experti?

Všichni čínští lékaři a profesoři přicházejí přímo z Univerzity Čínské medicíny v Pekingu a z jejích pobočných univerzitních nemocnic. Oni jsou zodpovědní za TCM terapii.

V jakých diagnózách a případech máte největší, efekt, které jsou nejúspěšnější?

Během pětadvaceti let výzkumných aktivit jsme zjistili, že obzvlášť ve spojení s TCM terapiemi můžeme posílit šanci na úspěšnou léčbu v mnoha typech onemocnění. Zaručený úspěch bohužel zajistit neumíme. Význam a vliv osobních faktorů našich pacientů, jako je třeba jejich životní nebo pracovní prostředí, je příliš široký.

(Pozn. red.: Bilanci a přehledy uvádíme vzhledem k zájmu zahraničních návštěvníků našich stránek v původní podobě, poskytnuté TCM-Klinik Bad Kötzting.)

Treatment outcome good / very good moderate no
after 3-4 weeks of treatment in TCM Klinik Bad Kötzting 55,2 % 39 % 5,8 %
after 6 months 59,0 % 31,5 % 9,5 %

Overview of the therapy effects

good / very good results
Diagnosis amount after 4 weeks of treatment 12 months after discharge
Migraine 441 60,1 % 52,9 %
Dizziness 38 36,8 % 55,0 %
Chronic bronchitis 49 43,1 % 62,5 %
Asthma 135 63,7 % 68,6 %
Psychosomatic disorders 46 50,0 % 70,0 %
Whiplash syndrome 164 52,7 % 67,0 %
LWS-Syndrome 376 62,7 % 51,7 %
Tinnitus 18 33,3 % 33,3 %
Fibromyalgia 196 39,3 % 47 %
Irritable bowel syndrome 76 44,7 % 57,9 %

The results are based on years of patient surveys.

Traditional Chinese Medicine Western Medicine Psychosomatic Medicine
3 doctors for Herbal Medicine 7 doctors 2 doctors
2 doctors for Acupuncture 5 psychotherapists
2 doctors for Tuina
1 doctor for Qigong

RTEmagicC_TCM-Klinik.jpg


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /www/doc/www.tcmrevue.cz/www/wp-content/themes/ribbon/single.php on line 35