Guosheng Shang, Beijing Tong Ren Tang: V Budapešti o TCM jednali s námi i ministři zemí SVE

Nedávný summit ministrů zdravotnictví v Budapešti ve formátu 16+1 se zabýval také možnostmi implementace TCM v zemích Střední a Východní Evropy. Je to téma poněkud složité, rozdílnost legislativy, úroveň odborné i laické informovanosti není všude stejná. Asociace 16+1 teprve ladí komunikační platformu. Proto je skvělé, že se na podobných akcích scházejí především odborníci. Kromě ministrů také profesionálové z oboru. Za čínské reprezentanty TCM (ale tak trochu i české) vystoupil na summitu také předseda a člen představenstva Beijing Tong Ren Tang Czech Republic SE, která provozuje v Praze Kliniku TCM, pan Guosheng Shang:

Jaké bylo hlavní téma týkající se TCM v Budapešti? Právo, podnikání, výzkum, věda, nebo produkty?

Hlavním tématem třetí schůzky ministrů zdravotnictví zemí Střední a Východní Evropy (SVE) byla „Podpora zdraví pro všechny“, o němž se diskutuje na plenárních zasedáních s klíčovými projevy a čtyřmi paralelními zasedáními – spolupráce mezi veřejnými zdravotnickými institucemi, spolupráce mezi nemocnicemi, spolupráce v oblasti výzkumu politik a tradiční čínské medicíny (TCM). Tématem zasedání TCM je rozvoj tradiční medicíny v Číně a zemích SVE, zahrnující regulační prostředí, výzkum a vzdělávání, osvědčené postupy a možnosti spolupráce. Pan ministr zdravotnictví České republiky Miloslav Ludvik se zúčastnil setkání a vystoupil na slavnostním zahájení.Co jste tam představil? Byl jste úspěšný?

Název mé patnáctiminutové minutové prezentace je „Tradiční čínská medicína přispívá ke zdraví“. Představil jsem nejslavnější značku tradiční čínské medicíny – TRT (Tong Ren Tang), její zámořskou praxi a způsoby spolupráce. Ve své prezentaci jsem zdůraznil dobrou praxi TCM v Česku i chvályhodné úsilí české autority a příslušných stran. Jsem rád, že moje prezentace byla oceněna potleskem přítomných delegátů.

Myslíte, že je nadějná budoucnost TCM v zemích střední a východní Evropy?

TCM, starověká východní terapie, získává stále větší popularitu ve středních a východních zemích Evropy. Pevně ​​věřím, že přinese výhody pro stále více a více lidí. TCM má jistě jasnou budoucnost.

Jaký byl nejzajímavější okamžik, zkušenost nebo setkání, které jste v Budapešti zažil?

Liu Yangdong, místopředsedkyně vlády ČLR

Pan Zoltan Balong, ministr lidských zdrojů Maďarska, zodpovědný za zdraví, řekl na slavnostním zahájení propagace TCM: „Patříme k Západu (maďarský národ), ale nesmíme zapomenout, že pocházíme z Východu. “ To na mě udělalo velký dojem.
Jsem rád, že jsem měl na tomto meetingu plodnou debatu s panem Pallosem, ředitelem Výzkumného ústavu pro léčivé rostliny, přičemž jsme mluvili o možných příležitostech spolupráce.

Máte ve vaší společnosti nějaký směr nebo určitou filozofii?

Ano, společnost TRT má svou vlastní charakteristickou firemní kulturu, které lidé TRT hluboce rozumí a je také známá velkému množství čínského lidu (zejména první z následujících tří):

Přes složitost zpracování bylinných léků, není zde žádný kompromis, co se týče nákladů nebo náročnosti přípravy. Navzdory síle účinku složek léčivého přípravku, neexistuje žádný kompromis ohledně kvality a standardu.

I bez dohledu druhých děláme vše s upřímností a důvěryhodností, protože Bůh nás vidí.

Sloužit lidem a kultivovat dobročinnost.

Existuje nějaký vliv mezi TCM a západní medicínou, který byste chtěl zdůraznit?
TCM a západní medicína jsou nezávislou a integrovanou medicínou. V praxi již
vzájemné učení existovalo. Diagnostické metody západní medicíny se také používají u diagnózy v TCM. U některých specifických onemocnění, jako je například dysmenorea nebo endometrióza, a u některých chronických onemocnění, je TCM velmi efektivní a může tak hrát aktivní roli. Kombinace TCM a západní medicíny by měla být dále podporována. Vzájemné učení se ve vzájemném ovlivňování je ta správná cesta.

Chtěli byste mít více možností pro lékaře z Číny a lékaře TCM, kteří praktikují v České republice?

Jak jste si možná všimli, díky laskavé podpoře od příslušných stran včetně našich zákazníků se naše podnikání stále zlepšuje, a to zdravým a stabilním způsobem. Máme v plánu rozšířit své podnikání zde v ČR, takže se domnívám, že v blízké budoucnosti budeme mít v České republice více praktických pracovníků TCM a více ordinací, poskytujících péči.

Jaká je vaše zpráva českým klientům kliniky TCM Tong Ren Tang v Praze?

Děkujeme za důvěru v TCM a naší klinice. Vaše zdraví je naše snaha. Jsem velmi hrdý na TCM, cenné dědictví našich předků a značky TRT. Upřímně doufám, že můžeme pomoci více lidem.

Pro ty, kteří navštívili naši kliniku – očekáváme Vaši konstruktivní zpětnou vazbu a budeme se snažit o co největší zlepšení našich služeb. Pro ty, kteří potřebují naši pomoc – neváhejte nás kontaktovat, možná budete velmi kladně překvapeni.

Autor: Jan Hovorka

Dále doporučujeme:

http://www.china-ceec.org/eng/zyxw_4/t1471298.htm


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /www/doc/www.tcmrevue.cz/www/wp-content/themes/ribbon/single.php on line 35