Epidemie prokázala účinnost TCM. Teď účinky hodnotí lékaři a vědci


Systém zdravotnictví  v Číně zahrnuje samozřejmě i TCM. Její studium i praxe jsou řízené  centrálně, s přihlédnutím k obohacení, které každá provincie může přinést. Jaké výsledky mělo využití TCM při epidemii koronaviru přednesla na konferenci ve Wuchanu paní Yu Yanhong:

Yu Yanhong: Celková míra efektivity čínské medicíny je více než 90%, a jsme ochotni nabídnout léčbu tradiční čínskou medicínou zemím v nouzi

Dne 23. března ve městě Wuhan, v provincii Hubei uspořádala Informační kancelář Státní rady konferenci o důležité úloze tradiční čínské medicíny v prevenci a léčbě nového koronaviru; a dále konferenci o efektivitě léčiv. Yu Yanhong, členka ústřední řídící skupiny, členka Národního výboru pro hygienu a zdraví a tajemnice Státní správy pro tradiční čínskou medicínu vybrala tato léčiva: 

Jinhua Qinggan Granules (tj. zlatá květina léčící chřipku), 

Lianhua Qingwen Capsules (,,lotosový květ“), 

Xuebijing Injection (injekce běžně používaná v TCM, aktivuje krevní oběh a rozptyluje krevní stázi; eliminuje patogenní teplo z krve a degraduje toxiny), 

Qingfei Detox Decoction (směs bylin)

 a dále Huashi Baidu (směs čtvrnácti), Xuanfei Baidu (směs třinácti bylin) a další léky, které mají zjevné léčivé účinky. Klinické pozorování ukazuje, že celková efektivní míra tradiční čínské medicíny dosáhla více než 90%. Čína je ochotna pokračovat v mezinárodní spolupráci při účasti čínské medicíny na prevenci a kontrole epidemie se zeměmi v nouzi.

Yu Yanhong představila, že v prevenci a kontrole epidemie nového koronaviru přišli na scénu poprvé čínští lékaři, kteří demonstrovali své jedinečné výhody a přispěli důležitou silou. První výhodou je mobilizace elitní síly. Více než 4 900 čínských lékařských pracovníků bylo převedeno z celé země do provincie Hubei, což představuje asi 13% z celkového počtu zdravotnického personálu v Hubei, včetně 3 akademiků a stovek odborníků. Rozsah a síla čínského týmu pro pomoc s léčbou byla tentokrát bezprecedentní. Druhou výhodou je ošetření podle kategorií. Byly formulovány včasné intervence tradiční čínské medicíny pro mírnou a zotavující se léčbu, integrace tradiční čínské a západní medicíny pro závažné a kritické případy nemoci, a odpovídající specifikace léčby a technické plány. V počátečním stádiu ohniska ve Wuhanu čekalo na diagnostiku v místě karantény mnoho podezřelých pacientů. Tím, že byla nasazena čínská medicína a byly použity kvalitní čínské léky, se vývoj nemoci účinně zmírnil a tlak na lékařské zdroje již nebyl tak napjatý. Třetí výhodou je kontrola účinných předpisů léků. Na podporu vědeckého a technologického výzkumu bylo provedeno současné sledování klinické účinnosti čínských léčivých přípravků a předpisů, které byly zahrnuty do pátého, šestého a sedmého vydání léčebného plánu. V současné době mají skvělé výsledky právě ona léčiva uvedená výše.

Yu Yanhong poukázala na to, že mezi potvrzenými případy nového koronaviru na celostátní úrovni používalo čínskou medicínu 74 187 lidí, což představuje 91,5%; z toho 61 449 lidí v provincii Hubei používalo čínskou medicínu, což představuje 90,6%. Klinické pozorování ukazuje, že celková efektivní míra tradiční čínské medicíny dosáhla více než 90%. Tradiční čínská medicína může účinně zmírnit příznaky, omezit vývoj lehkých a běžných typů na těžké, zlepšit míru vyléčení, snížit úmrtnost a podpořit fyzické zotavení nakažené populace.

Yu Yanhong poukázala i na to, že v případě neexistence specifických léků a vakcín v rané fázi epidemie nového koronaviru, shrnutí pravidel a zkušeností tradiční čínské medicíny při léčbě virových infekčních chorob, hloubkové zkoumání starověkých klasiků kombinované s klinickou praxí, vytvořilo tradiční čínskou medicínu a západní medicínu v kombinaci s diagnostickým a léčebným plánem léčby nového koronaviru, a byla vybrána šarže účinných předpisů představovaných léčivy výše, což se stalo důležitým rysem a výhodou čínského schématu.

V reakci na otázku mezinárodní spolupráce v tradiční čínské medicíně Yu Yanhong uvedla, že se epidemie již vypukla v mnoha zemích. Čína je ochotna pokračovat v mezinárodní spolupráci při prevenci a kontrole za použití tradiční čínské medicíny se zeměmi v nouzi a poskytovat pomoc v rámci svých možností. V současné době Čína aktivně spolupracovala se Světovou zdravotnickou organizací včasným sdílením informací o účasti tradiční čínské medicíny na prevenci a kontrole epidemie, přeložila nejnovější verzi nového čínského programu diagnostiky a léčby viru v angličtině a aktivně komunikovala se zeměmi a regiony v nouzi prostřednictvím vzdálené video komunikace. Okresy sdílejí zkušenosti s léčbou. Současně příslušné čínské organizace a instituce darovaly léky a zařízení, jako jsou čínské léčivé přípravky, odvarové kousky a akupunkturní jehly, Itálii, Francii a dalším zemím a regionům, jako jsou Hongkong a Macao. Lékaři TCM byli navíc vybráni pro zahraniční spolupráci a podporu a udržují úzký kontakt s příslušnými zahraničními odborníky.

https://www.thestar.com.my/news/regional/2020/03/24/chinese-traditional-medicine-recipes-used-to-treat-covid-19-in-wuhan


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /www/doc/www.tcmrevue.cz/www/wp-content/themes/ribbon/single.php on line 35