DIAGNOSTICKÝ DEN s Dr. Canny Lin – ZAREGISTRUJTE SE VČAS!


Dr. Canny Lin se zaměřuje na zdravotní problémy a diagnózy, řešené převážně kombinacemi postupů západní medicíny a TCM. Připravujeme přednášky na témata již avizovaná (22.2.2020 – viz FB), kde hlavně pro lékaře prezentuje postupy při ochrnutí lícního nervu, blokaci obratlů v bederní části páteře a další. Setkat se můžete osobně – připravujeme DIAGNOSTICKÝ DEN, na který se můžete osobně zaregistrovat a podstoupit paralelní diagnózu jak u Dr. Canny Lin, tak u našich spolupracujících českých lékařů. Společně pak připraví návrh další léčby – u nás unikátní postup! TERMÍNY OZNÁMÍME VČAS! Sledujte webové stránky a fb. Paní doktorky Canny Lin jsme se zeptali:

Co nového můžete přinést českým klientům?

Uvidíme. Nemoci a zdravotní problémy jsou všude na světě hodně podobné. Samozřejmě asi najdeme nějaké odlišnosti u českých a čínských klientů. Já se na to docela těším, co objevíme. polupracuji s panem doktorem Guan Xinem, který ve FN Hradec Králové i v Praze konzultoval už tisíce českých klientů, a Čechům docela rozumím! Chci se to od něj trochu naučit.

Budete i přednášet?

Ano, to je moje hlavní činnost, respektive záměr mé mise tady u vás. Myslím, že kvalitní výuka je základem profesionality. U nás lékaři TCM studují západní medicínu i TCM souvisle, studium na lékařské fakultě trvá celkem i více než deset let. Samozřejmě máme i fyzioterapeuty a praktiky, ale všichni absolvovali odborné vzdělání a převzali odkaz svých učitelů. Ať se soustředí na akupunkturu, bylinky nebo třeba cvičení, TCM je vždy optimální komplex metod, nejvhodnější pro pacienta.

Jak vidíte situaci TCM v ČR?

Upřímně řečeno, stejně jako mnoho dalších zahraničních lékařů situaci zde zatím moc nerozumím. Sledovali jsme v Číně unikátní projekt Kliniky TCM ve FN Hradec Králové, ale po jeho ukončení se těžko orientujeme. U nás je TCM pevnou součástí zdravotní péče, provádějí ji od určité roviny pouze lékaři, a ti všichni studovali také západní medicínu. Sdílení metod vaší medicíny, euroatlantické řekněme, s TCM je u nás i ve světě samozřejmostí, v běžném provozu nemocnic, ordinací i vědeckém výzkumu. Tak se nechám překvapit.

Autor: Jan Hovorka


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /www/doc/www.tcmrevue.cz/www/wp-content/themes/ribbon/single.php on line 35