Guosheng Shang: TCM je dar Číny celému světu (POKRAČOVÁNÍ)

Včera jsme přinesli první část rozhovoru s předsedou představenstva firmy Tong Ren Tang, jímž je pan Guosheng Shang. Dnes pokračujeme!

TongRenTang 2.jpg Guo

TCM je otázkou několikatisícileté historie. Jaká je její budoucnost při použití nejnovějších technologií pro výzkum, monitorování a aplikace?

TCM se dědí z generace na generaci a mezitím se vyvíjí. Jistě by se měly používat nové technologie pro výzkum, monitorování a aplikace, které pomohou TCM, aby se více přizpůsobila potřebám moderní společnosti. S rozvojem zpracovatelských a těžebních technologií v posledních letech se daří vytvářet pohodlnější granulované formy některých bylin, což je značně pohodlnější pro spotřebitele. Věřím, že TCM má světlou budoucnost.

Jaké jsou vaše aktivity a zkušenosti ve světě, v zemích sousedících s Českou republiku nebo na jiných kontinentech?

Tong Ren Tang zavedla 115 maloobchodních prodejen ve 25 zemích a oblastech po celém světě, z nichž většina sídlí v Asii a Oceánii. TRT také založila jedno velkých kultivačních zdravotních center a jednu výrobní základnu výzkumu a vývoje v Hongkongu. V Evropě TRT již otevřela své obchody v Holandsku, Polsku, Švédsku a Česku. Doufáme, že několik dalších obchodů budou otevřeno v sousedních zemích do konce tohoto roku. Konzultace, bylinky, Tuina, akupunktura, moxování, masáže, baňkování a další metody patří do seznamu našich služeb.

Může TCM a její metody aplikovat za podpory nejnovějších technologií?

Ano, samozřejmě. Například, pokud klient trpí bolestmi břicha, lékaři pravděpodobně použijí gastroskop, aby zjistili, zda je bolest je způsobena žaludečními vředy nebo zánětem.

Jak vaši lékaři a praktičtí lékaři kombinují moderní metody s těmi historickými?

Prostřednictvím pozorování, naslouchání, dotazování a pulzních odběrů, což jsou čtyři diagnostické metody v TCM. Lékaři a praktici díky nim mohou v zásadě zjistit, o jaké nemoci se jedná a jaké příčiny mohou mít. Lékaři mohou, kdykoli je to nutné, doporučit použití moderních zařízení ke zpřesnění svých úsudků, což jistě pomáhá při výběru vhodného léčebného plánu.

TongRenTang 67

Myslíte si, že je nutné se zaměřit na výuku TCM a na příležitost pro zahraniční studenty k jejímu studiu?

Ve skutečnosti podporujeme TCM různými způsoby. Zaměřujeme se i na výuku TCM a na příležitost pro zahraniční studenty k jejímu studiu. Plánujeme organizovat TCM přednášky a semináře, a také plán na zřízení TCM školy nebo školící středisko TCM. Doufáme, že tak nalezneme více talentů pro tradiční čínskou medicínu.

Které oblasti léčby jsou hlavními tématy vaší nabídce?

V současné době nabízíme všechny výše uvedené metody kromě akupunktury a pouštění žilou. Tyto metody nejsou v žádném konkrétním pořadí důležitosti, odvíjejí se od pacientovy fyzické kondice.

Jaký by měl být ideální model TCM v České republice, aby byla zaručena odborníky z ČLR?

Ideální model TCM v České republice bych si představil takový, že by měla srovnatelné postavení a vliv jako má nyní v Austrálii. Jinými slovy – TCM může získat široké uznání spolu se začleněním do národního zdravotnického systému pojištění. Výsledkem toho bude zlepšení kvality života pro velké množství českých občanů.

TRT_logo

Tong Ren Tang je čínská farmaceutická společnost založená v roce 1669, která je nyní největším producentem tradiční čínské medicíny na světě. Zůstává jednou z nejstarších značek pro tradiční čínskou medicínu s uznáním po celém světě.

V roce 2015 bylo uzavřeno Joint Venture mezi čínskou společností Beijing Tong Ren Tang a českým holdingem Delta Medical Holding s.r.o. pod názvem Beijing Tong Ren Tang Czech Republic SE, jehož cílem je zřizovat v České republice a ostatních státech kliniky tradiční čínské medicíny, v nichž budou prodávány produkty TRT a poskytovány služby tradiční čínské medicíny.

První klinika Tradiční čínské medicíny Tong Ren Tang na českém trhu se nachází přímo v samotném srdci Prahy, v ulici Myslíkova 31.

Zde se mohou klienti seznámit nejen s typickými produkty této tradiční čínské medicíny, ale i svěřit se do rukou profesionálně proškolených TCM terapeutů. Produkty a služby jsou založené výhradně na tradičních principech TCM. Velice účinné a oblíbené jsou tzv. Herb Decoction, což jsou odvary/silné koncentráty bylin, namíchané dle specifických potřeb zákazníka a jsou připravovány přímo v pražské klinice.

Zdroj: tongrentang.cz


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /www/doc/www.tcmrevue.cz/www/wp-content/themes/ribbon/single.php on line 35