Guosheng Shang: TCM je dar Číny celému světu

V rámci nedávné návštěvy prezidenta ČLR proběhlo také setkání primátorů hlavních měst. Z této schůzky vzešlo Memorandum o spolupráci sesterských měst Pekingu a Prahy, deklarující vzájemnou podporu rozvoje různých aktivit, včetně oblasti Tradiční čínské medicíny. Přímý kontakt a zkušenost nabízí klientům už delší dobu centrum s čínskými lékaři-praktiky TCM v Myslíkově ulici 31, v centru Prahy. Najdete tam experty i produkty firmy Tong Ren Tang. Je to jedna z nejstarších firem na světě, která byla založena už v roce 1669 a dnes má ve 40 zemích 6000 lékáren. Předsedou představenstva Beijing TRT  skupiny Delta Capital, která působí v ČR, je pan GUOSHENG SHANG.

TongRenTang 2.jpg Guo

 

Jak je dnes TCM vnímána v Číně – jako lidový mýtus, historicky osvědčená metoda léčby nebo jako věc státního systému?

Čínské pojetí tradiční čínské medicíny (TCM) je tak hluboce zakořeněné, že většina čínských lidí si na ni naprosto přirozeně vzpomene ve chvíli, kdy se necítí dobře, nebo když chce zlepšit fyzickou kondici. TCM je mezi Číňany populární, a proto jsou nemocnice tradiční čínské medicíny vždy plné zákazníků různého věku. TCM je historicky osvědčená metoda léčby a byla zařazena do čínského zdravotnického systému pojištění.

Je možné, aby se čínská, mnoho tisíc let neustále se vyvíjející kultura, vzájemně prolnula s tou naší, navzdory geografickým, etnickým a duchovním rozdílům?

Ano, odlišné kultury se mohou propojit navzdory geografickým, etnickým a duchovním rozdílům. Vynikající kultura má vždy svůj silný vliv, který je věčný a nemá žádné hranice. Mnoho čínských lidí zná jména jako Franz Kafka a Milan Kundera, zatímco mnoho českých lidí ví o Konfuciovi. To je síla kultury. TCM je vzácný dar Číňanů celému světu. Udělení Nobelovy ceny za fyziologii a medicínu čínské lékařce a profesorce Tu Youyou je důkazem jedinečného kouzla TCM a jejího mimořádného přínosu. Číňané a Češi se učí od sebe navzájem a ze svých kulturních rozdílů těží.

 

TonRenTang 213

Podle vašich dosavadních zkušeností – jsou v České republice podmínky pro přijetí TCM?

Jsem tu teprve půl roku a cítím, že TCM je zde známa, vítá a vyhledává ji víc a víc Čechů. Někteří, s nimiž jsem se setkal, mají velký zájem o bylinky, nebo opravdu obdivují TCM. Domnívám se, že v blízké budoucnosti přibude celá řada místních zákazníků, kteří jsou ochotni sdílet s námi výhody našich čínských bylin, produktů a služeb. Vítám, že se někteří lidé a instituce snaží prosazovat přijetí TCM ve větším měřítku. Doufám, že se TCM brzy podaří zařadit do českého zdravotní pojištění, aby mohla pomáhat více lidem.

Máte osobní zkušenost s některými metodami TCM?

Ano, použil jsem ji na bradavice na levé straně obličeje. Nejprve jsem šel do nemocnice praktikující západní medicínu, kde se rozhodli bradavice odstranit pomocí laserové terapie. Došlo ale k hyperpigmentaci kůže, a co je horší, některé nové bradavice se brzy objevily znovu. To mi hodně vadilo. Začal jsem hledat pomoc na klinice TCM. Doktor mi řekl, že bradavice byly způsobeny vnitřní endogenní vlhkostí a dal mi recept na byliny dávkované na sedm dní. Pil jsem bylinný odvar dvakrát denně po dobu sedmi po sobě následujících dnů, a překvapilo mě, že bradavice byly menší a menší a rychle zmizely. Byl to opravdu úžasný zážitek.

(Pokračování velmi zajímavého rozhovoru publikujeme zítra!)

Zdroj: tcmrevue.cz

Foto: Zuzana Šmajlerová

 TRT_logo

Tong Ren Tang v České Republice

V roce 2015 bylo uzavřeno Joint Venture mezi čínskou společností Beijing Tong Ren Tang a českým holdingem Delta Capital, a.s. pod názvem Beijing Tong Ren Tang Czech Republic SE, jehož cílem je zřizovat v České republice i ostatních státech EU provozovny tradiční čínské medicíny (TČM), v nichž budou prodávány produkty TRT (zejména doplňky stravy a kosmetické produkty vyráběné Beijing Tong Ren Tang Group) a poskytovány služby TCM.

Od 16. 12. 2015 je zahájen provoz první kliniky Tradiční čínské medicíny Tong Ren Tang V České republice, v Praze 1 – Myslíkova 31.

Zde na Vás čeká seznámení s typickými produkty Tradiční čínské medicíny, terapeuti TRT, kteří Vám po provedení základní diagnostiky doporučí a provedou proceduru podle Vašeho zdravotního stavu, ale v neposlední řadě nefalšovaný kousek Číny importovaný tisíce kilometrů až k Vám.

www.tongrentang.cz


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /www/doc/www.tcmrevue.cz/www/wp-content/themes/ribbon/single.php on line 35