V duši pořád zůstávám v Hradci, říká doktor Guan Xin

Před několika měsíci skončil mezivládní projekt Kliniky Tradiční čínské medicíny ve FN Hradec Králové. Mnoho pacientů se ale dosud shání po Dr. Guan Xinovi, který mnoha z nich, přesněji více než třem tisícům, výrazně pomohl metodami tradiční čínské medicíny. My jsme zjistili, že se nevrátil do Číny, jak kolovaly některé fake news, a že jim může pomáhat dál.

Kde teď působíte, pane doktore?

Nedávno jsem se profesně i osobně přesunul do Prahy. S potěšením jsem přijal nabídku Nadačního fondu na podporu Tradiční čínské medicíny a alternativ, působit jako hlavní poradce v novém Česko-čínském centru TCM Praha, v Opletalově ulici (Praha 1). Nadační fond se stará o rozvoj čínské medicíny už řadu let, a v poslední době i na základě smlouvy o mezinárodní spolupráci s mou mateřskou nemocnicí Shuguang Hospital ze Šanghaje.

Proč jste vlastně skončil v Hradci Králové?

To nebylo rozhodnutí z čínské strany. Ministerstvo zdravotnictví ČR se rozhodlo v projektu nepokračovat, a my jsme hledali cestu, jak dál. Jelikož váš stát nezahrnul TCM do oblasti zdravotnictví a tudíž naše projekty nijak nepodporuje, a péče není hrazena pojištěním, museli jsme hledat jiné cesty. Jak vidíme, zatím je to ideální řešit z pozice nadačního fondu. Máme mnoho perspektivních projektů a stále více podporujících partnerů.

A vaše pacienty z Hradce Králové jste tedy už zcela opustil?

V žádném případě. Ostatně mnoho z nich mě v Praze navštěvuje, i členové jejich rodin a přátelé žádají, zda by mohl přijít. Sídlíme pár metrů od Hlavního nádraží, tak je to pro ně jendoduché. Jsme otevřeni konzultacím i pro nové klienty a schopni zařídit další léčbu a péči pod vedením českých doktorů. Protože máme skvělé spolupracující lékaře, s vynikajícími znalostmi TCM, můžeme jim s mou supervizí pomáhat stejně, jako jsme to dělali v Hradci Králové.

Vracíte se někdy do našeho města?

Samozřejmě. Prožil jsem zde tři krásné roky. Přestěhovali jsme se sem s celou rodinou, děti tu dokonce začaly chodit do školy. Myslím, že Hradec vlastně nikdy neopustím, zůstane v mé mysli a vzpomínkách jako první město v Česku, kde jsem pracoval. Od Prahy ostatně není nijak daleko. Ačkoliv se tam stěhujeme, budeme se vždycky vracet za našimi přáteli a navštěvovat milovaná místa.

Česko-čínské centrum TCM Praha

Nadační fond na podporu Tradiční čínské medicíny a alternativ

Opletalova 19

Praha 1

info@nfptcma.cz

773007597

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *