TCM: Pláč a naříkání nad penězi a marnotratníky aneb Farizejové (opět) v akci

Zavrhování a strašení nebezpečím, hrozícím z šíření TCM, má módní podobu, jako nastavenou z plánu krizové komunikace dobře zaplacené agenturky. Kromě bědování známých sisyphoidů nad nevědeckostí se náhle vynořilo lkaní: díky drahotě, nákladnosti TCM, je naše milé, poctivé, národní, takové to domácí zdravotnictví, fatálně ohroženo!

Hm… Metafora, že české zdravotnictví je černá díra, už znárodněla. Hospodaření nemocnic, holdingů, poliklinik, to jsou někdy rébusy. Nebo bonusy. Prospěch z šikovně sestavených pozitivních listů, bez srovnání nakupované přístroje a materiál, hýření zdravotních pojišťoven, vykazování falešných úkonů, čachry s recepty… Denně čteme o něčem nekalém.

No a do mediální hry se nám dostávají opět známé, a ještě primitivnější, propagandistické bláboly. K pousmání je přičinlivé dílko pro chlebodárce redaktora D. Garkische v občasníčku nasezdravotnictvi.cz, a k pozdvižení obočí zjištění, že něco takového vydává a zřejmě platí (!) ČLK. To si snad ani od TCM lobby nezaslouží :)! Vidina, jak zavedení TCM v Česku zmaří léčbu prastaré metly lidstva, frambézie (sic!), pronesená malým osmiletým géniem z Čáslavi, osciluje někde mezi Cimrmanem a domácím kalendářem z roku 1912, přinášejícím zprávu o Panence z Medžugorje. Doporučujeme! :D

http://nasezdravotnictvi.cz/aktualita/cinska-medicina-v-cesku-za-jeji-naklady-by-sla-vymytit-frambezie

Polínko také přilétlo, herež, z ČTK, která pohovořila se senátory. Ti že by nedokázali posoudit, že pár desítek vzdělaných specialistů by bylo přínosem, ba úlevou pro přetížené zdravotníky? Že by nevěděli, že provoz jakékoli ordinace nebo centra, provozujících TCM, je mnohonásobně levnější, méně náročný na náklady i provoz? A v případě placení klientem přímo, se pojišťoven vůbec netýká? A hlavně – ještě dlouho nebude, neboť obvyklá rychlost podobných procesů jistě pánům senátorům neunikla…?

A dále citujeme ČTK: “… V žádné evropské zemi nejsou léčitelé v právním slova smyslu považováni za zdravotníky, a to bez ohledu na metody, které provozují. Česká republika se tak stala v rámci Evropy absolutní raritou,“ pronášejí senátoři. Jsou známi mimochodem vášní k cestování – možná by se mohli rozhlédnout v navštívených zemích, poptat se u hostitelů a věděli by víc. Jejich cesty by měly vyšší smysl. Doporučíme také prostudovat texty profesora Telce na tomto webu.

ČTK: “… Hlavní námitkou proti čínské medicíně jako regulérní součásti českého zdravotnického systému je nejen fakt, že nejde ověřit kvalitu čínských lékařů, ale zvláště to, že peníze za alternativu z Dálného východu mohou chybět jinde, například při léčbě vzácných onemocnění”. No, jak ověřit kvalitu čínských lékařů, jistě lze, ale hlavně by to měli navrhnout a zajistit především odborníci, jako jsou lékaři v Senátu, sedí jich tam dost a kibicování je k ničemu. A peníze za alternativu by mohly chybět? Peníze za předražené přístroje, ošizenou stravu, z machinací s léky, recepty a lékárnami, bonusy za vstřícnost, luxus na kongresech, konferencích a výjezdních sedánkách nechybí? Počty a spekulace, jako že senátor/ka konzumující v senátní kantýně roštěnou za 18,- Kč, v původní ceně 180,- Kč, šidí děti s vadou srdce o 169,- Kč… není to fakt trochu primitivní propaganda? Taky doporučujeme.

http://domaci.eurozpravy.cz/zdravotnictvi/206767-cinske-lecitelstvi-jako-medicinsky-obor-cr-je-raritou-senatori-chteji-cast-zakon-zrusit/

Trnem v oku je často také (každý) čínský lékař ve FN Hradec Králové. Má, považte, 180 000 měsíčně!!! Z našich, poctivě vydělaných mezd a odvedených daní! Nu ano, je jeden, unikátní odborník, ve vládním projektu. Doma má jistě víc, navíc průměrný plat primáře či přednosty u nás se moc neliší, průměr platů lékařů patří zaslouženě k nejvyšším, a půl hradí FN HK, půl vláda.

Myslím, že to není zdaleka tolik, kolik má měsíčně člen Senátu Parlamentu ČR. A za ten interval, kdy léčí v HK (rok), vyléčí nebo pomůže dvěma tisícovkám nemocných.

To se vám v Senátu, lidičky, rozhodně nestane.

 

Jan Hovorka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *