Pasohlávky: 1,8 miliardy korun konečně ve hře? Projekt rekreačního komplexu se službami TCM na jižní Moravě podepsán v memorandu

V něděli 24. září 2107 došlo v čínském městě Tianjin k podpisu memoranda o spolupráci mezi společnostmi Thermal Pasohlávky, RiseSun, Tianjinskou TCM akademií a Nadačním fondem TCM o zřízení centra TCM v jihomoravských Pasohlávkách. Svědkem podpisu byl ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík, velvyslanec Bedřich Kopecký a vedení magistrátu města Tianjinu.

Thermal Pasohlávky je investiční projekt v hodnotě 1,8 miliardy Kč, připravovaný Jihomoravským krajem a čínskou společností RiseSun a za podpory Smíšené česko čínské komory vzájemné spolupráce. Vznikne tak lázeňský resort u obce Pasohlávky v těsné blízkosti Mušovských jezer. Součástí resortu mají být kromě lázní také diagnostické a rehabilitační centrum pro sportovce, hotel, ubytování pro seniory a informační centrum. Zajímavý prvkem pak budou právě ambulance tradiční čínské medicíny (TCM), které by měly vhodně doplnit lázeňskou péči.

Díky podpisu memoranda společnost Thermal Pasohlávky získala odborné garanty pro přípravu projektového záměru, který může aktivně pomoci definovat podmínky pro přípravu ambulancí TCM, následně vyškolit personál a pomoci se zahájením provozu. Tianjinská akademie představuje jednu z nejznámějších čínských univerzit a je vyhlášená jak kvalitou výuky, tak i kvalitou lékařského personálu. Výuka probíhá v anglickém jazyce a v minulém roce například otevřela kliniku v Polsku.

„Lázeňská péče v Pasohlávkách bude zaměřena na léčbu pohybových a kožních onemocnění, neurologických problémů a dýchacích onemocnění. Proto věříme, že prvky TCM tuto léčbu vhodně doplní,“ řekl k podpisu předseda představenstva společnosti Thermal Pasohlávky Martin Itterheim. „Společnost RiseSun sídlí ve stejném regionu jako Tianjinská akademie, což know-how transfer ulehčí. V neposlední řadě pak věříme i v pomoc Ministerstva zdravotnictví a Nadačního fondu TCM, kde mají s podobným projektem velké zkušenosti,“ dodal Itterheim.

Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula, který je zároveň členem správní rady Nadačního fondu, pak řekl: „Akupunktura, čínské masáže nebo cvičení jsou v mnoha ohledech čínskou alternativou k našemu lázeňství a myslím, že v Pasohlávkách může vzniknout dobrá kombinace západního a východního přístupu k léčbě funkčních onemocnění.“

Vše uvedené memorandu je součástí prací na přípravě projektového záměru, který bude nejpozději do 30.11.2017 předložen akcionářům společnosti Thermal Pasohlávky (kterými jsou Jihomoravský kraj a obec Pasohlávky), tak aby tito mohli rozhodnout o schválení a následné realizaci.

Zdroj: thermalpasohlavky.cz, Tisková zpráva

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *