Čeští a slovenští lékaři akupunkturisté se sešli v Praze – 50*!


Česká lékařská akupunkturistická společnost ČLS JEP pořádala v soboru 25. 5. 2019 celodenní slavnostní seminář s odborným a společenským programem. Připomíná si totiž 50. výročí založení! Jako jedna z mála stále funguje i po rozdělení tato  platforma pro lékaře z obou republik, včetně časopisu Acupunctura Bohemo-Slovaca.

Společenská část patřila v úvodu panu docentu MUDr. Františku Párovi, CSc. Těžko se říká nestor, neboť jeho neutuchající energie zasáhne všechny kolem. A hlavně má přehled o historii akupunktury, jejích osobnostech; jeho nadšení pro obor, znalosti a komunikativnost jsou fascinující. Rádi pro vás připravíme rozhovor i vzpomínky pana docenta, jehož práce si všichni z oboru nesmírně váží.  On pro paměť lidstva a nás všechny připravuje knihu o osobnostech české a slovenské medicíny, které se v Československu a později v samostatných státech zabývaly akupunkturou. Za slovenské kolegy promluvil nitranský MUDr. Milan Mocik.

Díky pozvání jsme mohli i my jako Nadační fond na podporu tradiční čínské medicíny a alternativ přítomné lékaře jednak pozdravit, a jednak všem osobně nabídnout možnosti, které náš fond pro profesionály v oblasti TCM připravuje. Díky iniciativě MUDr. Daniely Bláhové jsme se pozdravili s členy výboru společnosti, panem MUDr. Ladislavem Fildánem, a také MUDr. Michalem Strnadem, které netřeba dlouze představovat, s mnoha přáteli z dřívějších setkání.

Zlatým hřebíkem naší krátké mise bylo pár minut pro pana Dr. Med. Guan Xina, PhD, a pár slov, které pronesl k přítomným kolegům. Z publika vyzařovaly sympatie a zájem a jistě jsme se neviděli naposledy! To stvrdil aplaus. Konec konců řada z nich už se s panem doktorem setkala jak v jeho donedávna královéhradecké ordinaci, tak na školách a kurzech, kam byl zván. 

Teď mají všichni místo i otevřené dveře u nás, v Česko-čínském centru TCM Praha, kde je pan doktor Guan Xin hlavním konzultantem. Je k dispozici i pro osobní či pracovní konzultace. Co můžeme nabídnout lékařům-akupunkturistům? Přijďte, napište, zavolejte, a dozvíte se víc!

  • Praha 1
  • Opletalova 19
  • info@nfptcma.cz
  • 773007597
  • www.nfptcma.cz
  • tcmrevue.cz
  • facebook.com/tcmrevue